logo_top.png
sklep.png
Mikołaj Kopernik. Geniusz z Torunia
02.01.2018
grafika

Mikołaj Kopernik. Geniusz z Torunia, oprac. Małgorzata Mikulska - Wernerowicz, Toruń 2017, il. kol. i cz-b., ss. 80, ISBN 978-83-60324-86-6, cena: 25 zł

 

„Mikołaj Kopernik. Geniusz z Torunia”, to najnowsza publikacja Muzeum Okręgowego w Toruniu adresowana do młodzieży ze Szkoły Podstawowej. Jest to propozycja dla tych wszystkich, których fascynuje przeszłość, świat historycznych łamigłówek oraz biografie wybitnych osób. Dzięki temu wydawnictwu czytelnicy poznają Mikołaja Kopernika - człowieka pełnego pasji, zaciekawionego i zafascynowanego otaczającym go światem, stawiającego pytania, poszukującego odpowiedzi.

Wszyscy wiedzą, że Mikołaj Kopernik był wybitną postacią. To jeden z najbardziej genialnych ludzi świata! Wiemy dokładnie kiedy się urodził i kiedy zmarł. Wiemy czym się zajmował, jak wielki jest Jego wkład w rozwój nauki i wiedzy o świecie. Jednak nadal znaczna ilość informacji związanych z życiem Astronoma pozostaje tajemnicą. Z biegiem czasu wiele wiadomości na Jego temat uległo zapomnieniu. Zatarły się w pamięci i dokumentach. Być może w przyszłości te zagadki zostaną rozwiązane. Być może to Ty – Młody Czytelniku udzielisz na nie odpowiedzi?

 

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Menu
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg