Wśród Indian kolumbijskiej selwy. Noanamά i Emberά w kolekcji Borysa Malkina
27.09.2017

Wśród Indian kolumbijskiej selwy. Noanamά i Emberά w kolekcji Borysa Malkina, oprac. Magdalena Nierzwicka, Toruń 2017, il. kol. i cz-b., ss. 64, ISBN 978-8360324-84-4, cena: 15 zł

Katalog „Wśród Indian kolumbijskiej selwy” towarzyszy wystawie poświęconej setnej rocznicy urodzin Borysa Malkina, antropologa, podróżnika i przyrodnika badającego niemal przez 40 lat Indian Ameryki Południowej, a także gromadzącego dla muzeów przedmioty kultury materialnej. Katalog prezentuje życie codzienne dwóch grup indiańskich: Noanamá i Emberá zamieszkujących tropikalne lasy w Kolumbii, wykaz 340 eksponatów tych grup znajdujących się w muzeach polskich, wraz z wybranymi fotografiami. Wstępem do katalogu jest życiorys i imponujące dokonania Borysa Malkina jako badacza i kolekcjonera.