Toruń. Moje miasto – moja historia
26.06.2017

Toruń. Moje miasto – moja historia, Magda Sokołowska, Toruń 2017, il. kol. ss. 94., ISBN 978-83-60324-81-3, cena 20 złotych

„Toruń. Moje miasto – moja historia” to wydawnictwo skierowane do bardzo szerokiego grona odbiorców. Publikacja przygotowana została w taki sposób, aby odbiorcą mógł być  zarówno młodszy, jak i dorosły czytelnik. Wydawnictwo zawiera sporo ilustracji, również tych, wcześniej nie publikowanych, a tekst jest syntetyczny i łatwy w odbiorze. Książka może być przewodnikiem, który poprowadzi poprzez poszczególne części wystawy stałej w Muzeum Historii Torunia (oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu), ale może służyć także jako kompendium wiedzy o Toruniu, podczas zwiedzania miasta.

Publikacja „Toruń. Moje miasto – moja historia” wydana została z myślą o uczniach szkół toruńskich, dorosłych mieszkańcach miasta, zainteresowanych przeszłością regionu oraz starszych i młodszych turystach tak licznie przybywających do grodu Kopernika.