logo_top.png
sklep.png
Toruńskie Trasy Tematyczne
19.01.2016
grafika

Toruńskie Trasy Tematyczne „Toruń Kopernika”, „Piernikowe Miasto”, „Toruń Krzyżacki”, „Toruński Zwierzyniec”, red. Michał Targowski, Łukasz Trzaska, Toruń 2015, il. kol., ss. 12, cena: 3,50 zł za szt., dostępne w polskiej, angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej

Cztery foldery spełniające funkcję oryginalnych, tematycznych przewodników turystycznych po Toruniu:


"Toruń Kopernika"

Toruńska starówka pełna jest miejsc związanych z życiem Mikołaja Kopernika i pamięcią o tym najwybitniejszym torunianinie. Poznaj stare kamienice skrywające tajemnicę jego narodzin, odwiedź kościoły, szkołę i staromiejski ratusz, wśród których dorastał wielki astronom, zajrzyj do poświęconego mu muzeum i odkryj sekrety kosmosu w toruńskim planetarium! Trasa „Toruń Kopernika” przygotowana została specjalnie dla Ciebie!

 

"Toruń krzyżacki"

Krzyżacy – a właściwie Bracia Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie – są bardzo silnie związani z historią Torunia. To właśnie oni nadali mu w 1233 roku prawa miejskie i przez ponad 200 lat byli jego władcami. W cieniu krzyżackiego zamku miasto przeżywało okres swego największego gospodarczego rozkwitu, ale jednocześnie coraz bardziej zniechęcało się do surowych rządów Zakonu. Od czasu antykrzyżackiego powstania z 1454 r. w Toruniu nie ma już rycerzy spod znaku czarnego krzyża. Pozostało jednak po nich wiele ciekawych zabytków i miejsc pamiętających ich obecność. Zapraszamy na spacer trasą „Toruń krzyżacki”!

 

"Piernikowe miasto"

Jeśli lubisz smak toruńskich pierników, wyrusz na szlak po „Piernikowym Mieście”. Wśród ulic starego Torunia odkryjesz miejsca związane z historią i teraźniejszością korzennego smakołyku. Dowiesz się, gdzie produkowano i sprzedawano toruńskie pierniki, poznasz opowiadające o nich legendy i odgadniesz, skąd wzięła się nazwa i kształt popularnych „Katarzynek”. Czas na przygodę dla małych i dla dużych. Ruszajmy w trasę!

 

"Toruński zwierzyniec"

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie i dlaczego na toruńskiej starówce spotkać można złote żaby, blaszanego kota, tajemniczego smoka i wesołego kundelka Filusia, ruszaj z nami na spacer po Toruńskim Zwierzyńcu! Krótka trasa po staromiejskim rynku i jego najbliższej okolicy nadaje się zwłaszcza dla najmłodszych turystów, ale poznane po drodze legendy i ciekawostki z pewnością zainteresują każdego. Zapraszamy!

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Menu
Polecamy
dom eskenów_resize.jpg
dom mk_resize.jpg