Księga pamiątkowa 150-lecia Muzeum Okręgowego w Toruniu
04.03.2014

Księga pamiątkowa 150-lecia Muzeum Okręgowego w Toruniu. 1861-2011, red. K. Mikulski, E. Okoń, Toruń 2011, il. kol., ss. 384, ISBN 978-83-60324-45-5, cena: 120 zł

Spis treści: List gratulacyjny Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego; Wstęp, M. Rubnikowicz; Ze wspomnień dawnego pracownika toruńskiego Muzeum, M. Arszyński; Muzeum Okręgowe w Toruniu w okresie transformacji (ostatnie dziesięciolecie XX wieku), M. F. Woźniak; Muzeum po roku 2000 – wejście w XXI wiek, A. Kosicka; Pracownia Konserwatorska Muzeum Okręgowego w Toruniu w latach 1957-1984, J. Flik; Toruńskie zabytki architektoniczne adaptowane na potrzeby Muzeum Okręgowego w Toruniu, J. Tajchman; Muzealne zbiory archeologiczne Torunia, R. Uziembło, B. Wawrzykowska; Kolekcja Działu Sztuki, A. Drączkowski; Dział Etnograficzny w Muzeum Okręgowym w Toruniu, H. Czachowski, H. Muzalewska-Aleksandrowicz; Dział Historii i Dziejów Miasta Torunia, A. Mierzejewska; Dziedzictwo Mikołaja Kopernika. Pięćdziesiąt lat działalności „Domu Mikołaja Kopernika” działu Muzeum Okręgowego w Toruniu (1960-2010), J. Mazurkiewicz; Dział Kultur Pozaeuropejskich, M. Nierzwicka; Działalność edukacyjna Muzeum Okręgowego w Toruniu, B. Kukowicz-Wirowska, J. Bibik; Książki, księgi, fotografie. Biblioteka i dokumentacja zbiorów, A. Stefańska; Pracownia konserwatorska w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Lata 1984-2010, A. Targowska; Aneks I: Członkowie Rady Muzeum Okręgowego w Toruniu w latach 1965-2011, oprac. K. Mikulski; Aneks II: Pracownicy Muzeum, oprac. R. Żytkowicz; Wykaz skrótów.